Organizacja

Pasikonizm, czyli jak przebudzić w sobie życie

PASIKONIK  –  jestem podróżnikiem i reżyserem filmów dokumentalnych, życiowym nomadą, niepoprawnym optymistą i kosmicznym wojownikiem Światła, działającym na rzecz rozwoju świadomości ludzkości i ochrony Matki Ziemi.

13 lat życia spędziłem w drodze. Przebyłem prawie 50 krajów świata, głównie autostopem, z plecakiem i namiotem. Uczestniczyłem w wielu indiańskich ceremoniach, rytuałach, zgłębiam wiedzę na temat medycyny naturalnej, bioenergoterapii, psychologii, fizyki kwantowej i uzdrawiania. Z wykształcenia jestem technikiem leśnictwa, technikiem ekonomistą i dziennikarzem. Urodziłem się w legendarnym mieście punka Jarocinie.

Droga, jaką obrałem, pozwoliła mi zobaczyć nasz świat oczami Galaktyki, ujrzeć nas ludzi oczami Matki Ziemi i wejrzeć, patrzeć i poznać siebie przymkniętymi oczami własnego serca. Prowadzi mnie intuicja, a jestem empatą. Czuję wszystko, co się rusza i nie rusza. Bardzo trudny dar, nie zawsze sobie z nim radzę, ale jestem wdzięczny. Życie co zakręt szykuje mi nowe niespodzianki i przygody, nieraz miałem dosyć, ale przy rutynie umieram. Uwielbiam się śmiać.

W Meksyku mieszkałem przez  1,5 roku, od 10 lat odwiedzam ten kraj. Wiele podróżowałem, zbierając materiały do mojego pełnometrażowego filmu dokumentalnego o czasie, świadomości i Kalendarzu Majów. „Inlakesh – Ja jestem innym Ty”.

Jestem absolutnie rozkochany w Meksyku! Poznałem go wystarczająco dobrze, by wiedzieć, jak rozmawiać z lokalnymi, jak się poruszać w tej rzeczywistości, jak omijać niebezpieczeństwa, a gdzie jest super bezpiecznie, a gdzie bajecznie, a gdzie ostro jak papryczka chilli i kiedy ludzie są mili, a kiedy będą niemili. Mówię po hiszpańsku, mam całą rzeszę przyjaciół rozsianych po tym pięknym kraju, do którego serdecznie zapraszam!