Wyprawy

Kolejne wyprawy Pasitour
do Miejsc Mocy w Meksyku odbędą się:

1 WYPRAWA:
20 luty 2023 – 14–15 marzec 2023

2 WYPRAWA:
01 kwiecień 2023 – 23–24 kwiecień 2023

 

Daty i wylotu i powrotu mogą się zmienić +/– tydzień, w zależności od najkorzystniejszych biletów lotniczych oraz od dostępności grup i uzdrowicieli, z którymi pracujemy.

GRUPY: 8 – 12 OSÓB.

CZAS WYPRAWY: 23–24 DNI.

DŁUGOŚĆ TRASY: około 2500 KILOMETRÓW.

PASITOUR zaczyna się na lotnisku w Cancun na Jukatanie, a kończy na lotnisku w Mexico City w centrum kraju.

Każda z dotychczasowych wypraw była nieco inna, pojawiały się nieco inne trasy, czasem inni ludzie, z którymi się spotykamy, inne Ceremonie, warsztaty, różne atrakcje i pomysły. Poniżej przedstawiam ogólny zarys planu, jednak Meksyk jest tak nieprzewidywalny, a Meksykanie tak lubią zmieniać zdanie, że nie sposób zachować sztywnego planu przy takiego rodzaju ekspedycji. Dlatego trzeba nastawić się na elastyczność. 

Ja Pasikonik jestem koordynatorem tej wyprawy. Trzeba pamiętać, że wybieramy się oficjalnie razem jako grupa przyjaciół, nie jest to wycieczka typu TUI czy RAINBOW, ale WYPRAWA PO MIEJSCACH MOCY, gdzie każdy uczestnik jest bardzo ważną częścią całości. A cała grupa jest GRUPĄ MOCY.
Spędzimy razem dość dużo czasu, dlatego potrzebne jest wspólne wsparcie, wzajemna pomoc, tolerancja na odmienne poglądy, wyrażanie swojego zdania, oczekiwań, spontaniczne pomysły i cenne wskazówki. I dobre poczucie humoru 

Musicie wiedzieć, że nie zabieram ze sobą „przypadkowych” ludzi. Staram się tak dobierać osoby, aby każdy mógł wnieść coś do całej grupy i z niej wynieść też. W równowadze. Dlatego z każdym rozmawiam wcześniej przez telefon lub na skype, aby dopasować energetycznie całą układankę. Bo ta wyprawa jest Wielką transformacją, która odbywa się na głębokich poziomach Duszy, jak i podświadomości, to są zmiany na całe Życie i ważnym jest, abyśmy przechodzili to w harmonii, spokoju i radości. Nawet jak przyjdą ciemne chmury. A przyjdą.  

Wymagania co do uczestników:

– gotowość wzięcia odpowiedzialności w 100% za siebie podczas wyprawy,
– co najmniej komunikatywna znajomość jęz. angielskiego lub hiszpańskiego,
– zdrowie i sprawność fizyczna,
– gotowość na NIE spożywanie podczas wyprawy alkoholu ani substancji psychoaktywnych (nie jest to bezwzględny zakaz, sprawa zostanie głębiej omówiona dla bezpośrednio zainteresowanych),
– otwartość na transformacje wewnętrzne,
– szacunek dla przyrody, dla lokalnej ludności i zwierząt, dla innych uczestników PasiTouru i ich oczekiwań, zasad panujących w społecznościach, które odwiedzamy, a także szacunek dla wynajmowanego PasiBusa,

– poczucie humoru 🙂

Z każdym zainteresowanym wyprawą będę rozmawiał osobiście (prawdopodobnie skype albo telefon), w celu wstępnego poznania i odpowiedzi na ewentualne pytania, aby rozwiać resztki wątpliwości:)

Organizowana jest jedna wyprawa do Miejsc Mocy w Meksyku

Transport

Na cały okres wyprawy wynajmujemy 15 osobowego, sprawdzonego vana, zwanego Pasibusem, który uczyni nas niezależnymi od transportów publicznych, zapewni nam prywatną przestrzeń, a także otworzy znacznie więcej możliwości w czasie trwania całej eskapady. 2500 kilometrów to długa miesięczna podróż. Czasem będziemy jechać przez wiele godzin, serpentynami górskimi o pięknych widokach lub przez mało interesujące pola czy doliny. Nie zawsze będzie wygodnie i komfortowo. Drogę uprzyjemni Wam zaczarowana muzyka, zbierana przez lata z terenów Ameryki i nie tylko. Natomiast miejsca, do których dotrzemy, całkowicie rekompensują długie podróże.

Bardziej szczegółowy plan ekspedycji

Stworzyłem cały plan tej ekspedycji, gdzie prawie każdy dzień wypełniony jest wieloma atrakcjami. Natomiast nie ma żadnego przymusu uczestniczyć we wszystkim. Bodźce i emocje, które rodzą się w tych przestrzeniach są czasem tak silne, że nieraz człowiek potrzebuje na chwilę się odłączyć, pozostać sam, aby zintegrować w sobie przeżyte doświadczenia. Jeśli ktoś zapragnie np. odłączyć się od grupy, zechce w jakimś miejscu zostać dłużej, nie będzie z tym problemu. Każdy jest odpowiedzialny za siebie i absolutnie wolny. To oficjalny plan zdarzeń, natomiast mam w rękawach jeszcze niezwykłe niespodzianki. Są tak wspaniałe, że nie chcę ich zdradzać, gdyż straciłyby trochę na swej wyjątkowości. Pojawią się w tak zwanym „międzyczasie”.

Plan

1 dzień – Lądowanie w Cancun – Powitanie i szybki transfer z brzydkiego lotniska do wesołego Tulum. Odpoczynek w zaprzyjaźnionym, klimatowym hostelu.

2 dzień – Dzień zupełnie luźny. Aklimatyzacja w meksykańskich wibracjach. Wyprawa na plażę o złotym piasku i kąpiele w Morzu Karaibskim. Wieczorem zabawa, muzyka, tańce w rytmach latino!

3 dzień – Oficjalne rozpoczęcie PasiTour. Ruszamy z turystycznego Tulum wgłąb lasu tropikalnego, do pierwszego, świętego Miejsca Mocy, nad ukryte podziemne wody zwane Cenote. Rozbijamy namioty, przygotowujemy obozowisko i celebrujemy przestrzeń. Wieczorem zasiadamy we wspólnym Kręgu i poznajemy się wzajemnie. Wytyczamy ogólne zasady działania w naszej grupie jak i szczegółowe wskazówki dotyczące przebywania na terytorium przyjaciela.

4 dzień – Ruszamy w głąb kraju przez Jukatan. Po drodze odwiedzamy Centrum Ceremonialne, które prowadzi syn wodza Tolteków, bardzo szanowany Szaman w Meksyku. Przechodzimy krótki, ale bardzo konieczny, ważny i efektywny rytuał ochronny. Potem (w zależności od czasu) zatrzymujemy się dosłownie na chwilę nad bajkowymi lagunami Bacalar, by wziąć miłą kąpiel. Kontynuujemy trasę, która wiedzie przez ogromną dżunglę, by wieczorem dojechać do maleńkiego campingu, gdzie przenocujemy pod namiotami.

5 dzień – Przebijamy się kolejne 60 km wąską drogą do jednego z najbardziej spektakularnych Miejsc Mocy w Meksyku – kompleksie ogromnych piramid majańskich położonych głęboko w tropikalnym lesie, zwanych Calacmul. Popołudniem zawracamy w inne miejsce, gdzie czeka na nas niespodzianka – zdumiewające zjawisko przyrody, oglądane tylko przez nielicznych! Noc spędzimy przy niezwykłym akompaniamencie dzikiej natury, w blasku ognia.

18-768x512
6-1024x683
51319392_1845250602250892_2917148174059569152_n — kopia

6 dzień – Obudzimy się głęboko w dżungli w zapomnianym przez świat starożytnym, majańskim mieście, prawie całkowicie pochłoniętym przez naturę. Duchy, rośliny i zwierzęta tego magicznego lasu, każdemu z nas opowiedzą inną historię. Popołudniem ruszamy w kolejną podróż do krainy, którą opiekuje się Pacal Votan, miejsca zwanego teraz Palenque. Wieczór i noc spędzamy w zaczarowanym Pan Chan.

Spędzimy w okolicy aż 5 dni naszej wyprawy. Organizacja dokładnego planu w Palenque, graniczy z cudem. Energie tego miejsca zmieniają się tak szybko, że miejscowi nie nadążają. Najprawdopodobniej konfiguracja odwiedzanych miejsc i ceremonii zmieni się (raczej na pewno), zależy to od lokalnych opiekunów i głównego Szamana, który będzie prowadził Ceremonię. W tej krainie naszymi opiekunami będzie Hugo Tlecuauhtli i Charlotte Abracadabra, a także Martin i Lyari. Wstępny plan jest taki:

7 dzień – Pan Chan – Pierwszy dzień pozostaje wolny na aklimatyzację tej niesamowitej krainy. Dla chętnych odwiedzimy w ciągu dnia cudowne stare drzewa w dżungli i kaskady pięknych strumieni. Wieczorem w domu Charlotte i Hugo odbędzie się dla nas ich koncert mis tybetańskich i rdzennej muzyki z dżungli. 

8 dzień – Pan Chan – pierwsza część dnia jest wolna. Przenosimy się do Ogrodów Edenu. Popołudniem przygotowanie Szałasu Potów i wieczorna Ceremonia Temazcal – prowadzona przez Szamana i Wojownika Miłości – Hugo Tlecuauhtli.

9 dzień – Ogrody Edenu –  Ceremonia Specjalna (dla chętnych).

10 dzień – Pan Chan – pierwsza część dnia jest wolna. Przenosimy się do Ogrodów Edenu. Popołudniem przygotowanie Szałasu Potów i wieczorna Ceremonia Temazcal – prowadzona przez Szamana i Wojownika Miłości – Hugo Tlecuauhtli.

11 dzień – Pożegnanie z Miejscem Mocy, krótka wizyta w mieście Palenque i podróż w wysokie góry do San Cristobal De Las Casas.

12 dzień – Zwiedzanie niezwykłego miasta i jednego z najbardziej urokliwych targów w Meksyku. Tutaj zaopatrzymy się w pamiątki – przepiękne i niedrogie rękodzieła indiańskie. A wieczorem… Smaki życia nocnego w kolorowym San Cristobal!

13 dzień – Z samego rana krótka podróż do kolejnego Miejsca Mocy – mało komu znanego kanionu Aguacero, gdzie spędzimy dzień i noc wśród wspaniałej przyrody, tryskających wodospadów, motyli i śpiewających ptaków. Oszalejecie ze szczęścia.

14 dzień – Najdłuższa podróż w ciągu całej wyprawy, ruszamy do Amatlan. Po drodze gromna wietrzna dolina, bardzo wysokie góry, znów doliny i znów góry. Wieczorem dojedziemy do Oaxaca, dużego miasta, najbardziej indiańskiego w Meksyku. 

15 dzień – Oaxaca – Krótkie zwiedzanie historycznego imponującego centrum wraz z kolorowym targiem i dalsza część drogi do Amatlan.Po drodze widoki zapierające dech w piersiach.

16 dzień – Budzimy się w przepięknej eko – osadzie Huehuecoyotl, poznajemy przestrzeń i zasady działania wioski. Odpoczywamy po długiej drodze. Zwiedzamy Tepoztlan – magiczne miasteczko położone niedaleko. Wieczorem, w przestrzeni wspólnej ekowioski, niesamowita prezentacja o historii tego miejsca przygotowana przez gospodarzy.

17 dzień – Poranek wolny, popołudniem przygotowanie do wieczornej Ceremonii Szałasu Potów. Wieczorem Temazcal.

18 dzień – Całodniowa i całonocna Ceremonia 4 żywiołów w górach Amatlan, w czterech Miejscach Mocy. Nad ranem zakończenie w Szałasie Potów.

19 dzień – Odpoczynek po Ceremonii, wieczorna integracja w Huehuecoyote.

20 dzień – Przejeżdżamy do Teotihuacan i dostajemy dawkę potężnej Mocy w jednym z najbardziej słynnych i niezwykłych miejsc w Meksyku – świętego miasta, w którym zamieszkali Aztekowie. Wejdziemy na Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca.

Wieczorem udamy się do niezwykłego domu najstarszej grupy w Meksyku Tancerzy Słońca, która zwie się Onka Yolotl. Tam spędzimy ostatnią noc Pasitour i przywitamy wschód słońca w kosmicznych okolicznościach. Pożegnamy się. Jedziemy na lotnisko i wracamy do Europy, która już nigdy nie będzie taka sama.

Cały plan jest elastyczny, zapewne trochę się zmieni podczas drogi. Meksyk jest zaskakujący i wszystko może się przytrafić! Pamiętajmy, że nasze zdrowie, pragnienia i marzenia będą na pierwszym miejscu!

Jeśli jesteś otwarty na mocne wrażenia, nie tylko w postaci wyprawy do egzotycznych miejsc, ale również na mistyczne doznania wewnętrzne, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie, otaczający świat, zsynchronizować się z czasem i przestrzenią tak, aby kreować dla siebie jak najkorzystniejszą rzeczywistość, w radości, lekkości, zgodzie ze sobą, naturą i innymi ludźmi, to ta wyprawa jest dla Ciebie! Zapraszam.