Zdrowie

Zdrowie to podstawa. Dlatego przed podróżą należy sprawdzić wszelkie zagrożenia, które mogłyby narobić dodatkowych kłopotów (np. alergie). W czasie wyprawy będzie trzeba mocno dbać o higienę, myć ręce przed każdym posiłkiem, unikać napojów z lodem, pić wodę butelkowaną. Odwodnienie i przegrzanie często kończy się bardzo nieprzyjemnie, dlatego będziemy kładli nacisk na to, aby każdy z uczestników pił dużo płynów i chronił głowę przed ostrym słońcem. 

W Meksyku jest jednak duże prawdopodobieństwo przejścia tzw: „Zemsty Montezumy”, która dotyka Europejczyków. Charakteryzuje się wysoką gorączką, złym samopoczuciem, biegunką, wymiotami i ogólnym odwodnieniem. Na szczęście nie dotyka  to każdego. Osobiście przechodziłem to może z 10 razy i naprawdę jest to stan do przetrwania. Natomiast osoba, której się to przydarzy może nie być na tyle sprawna, by kontynuować dalej drogę z Pasitour. Wtedy najlepszą opcją jest pozostanie w danym miejscu (zadbamy, by osoba chora miała najlepszą lokalną opiekę) i ponowne dołączenie do naszej wyprawy po 2,3 dniach, kiedy siły powrócą. Jest to już wypróbowany schemat na poprzednich wyprawach, ale trzeba się z tym liczyć, że może to dotknąć  również i Ciebie, ale wcale nie musi

Warto zabrać ze sobą małą apteczkę, w której znajdzie się podstawowy ekwipunek, jak plastry, bandaż, leki przeciwbiegunkowe etc. Apteczka ogólna w Pasibusie będzie oczywiście dostępna także dla wszystkich uczestników. O zasadach higieny i zachowaniu ostrożności, będziemy mówić bezpośrednio przed wyprawą.