Wyprawy

Na dzień dzisiejszy organizowane są dwie wyprawy do Miejsc Mocy w Meksyku:

1. od 25. listopada 2019 – do 15. grudnia 2019
2. od 10. lutego 2020 – do 02. marca 2020*
daty są przybliżone i mogą ulec zmianie +/- kilka dni

Czas wyprawy: 22 – 23 dni*
Grupa: 10 osób + Pasikonik i Kuzyn

* – daty i liczba dni może się zmienić +/- kilka dni w zależności od najkorzystniejszych połączeń lotniczych.

Transport:
Na cały okres wyprawy wynajmujemy 15 osobowego, sprawdzonego vana, zwanego Pasibusem, który uczyni nas niezależnymi od transportów publicznych, zapewni nam prywatną przestrzeń, a także otworzy znacznie więcej możliwości w czasie trwania całej eskapady.

Musicie wiedzieć, że nie zabieram ze sobą „przypadkowych” ludzi. Staram się tak dobierać osoby, aby każdy mógł wnieść coś do całej grupy i z niej wynieść też. W równowadze. Dlatego z każdym rozmawiam wcześniej przez telefon lub na skype, aby dopasować energetycznie całą układankę. Bo ta wyprawa jest Wielką transformacją, która odbywa się na głębokich poziomach Duszy, jak i podświadomości, to są zmiany na całe Życie i ważnym jest, abyśmy przechodzili to w harmonii, spokoju i radości. Nawet jak przyjdą ciemne chmury. A przyjdą.  

Wymagania co do uczestników:
– gotowość wzięcia odpowiedzialności w 100% za siebie podczas wyprawy,

– co najmniej komunikatywna znajomość jęz. angielskiego lub hiszpańskiego,

– zdrowie i sprawność fizyczna,

– gotowość na NIE spożywanie podczas wyprawy alkoholu ani substancji psychoaktywnych (nie jest to bezwzględny zakaz, sprawa zostanie głębiej omówiona dla bezpośrednio zainteresowanych), 

– otwartość na transformacje wewnętrzne,

– szacunek dla przyrody, dla lokalnej ludności i zwierząt, dla innych uczestników PasiTouru i ich oczekiwań, a także dla wynajmowanego PasiBusa,

– poczucie humoru 🙂  

Z każdym zainteresowanym wyprawą będę rozmawiał osobiście (prawdopodobnie skype albo telefon), w celu wstępnego poznania i odpowiedzi na ewentualne pytania, aby rozwiać resztki wątpliwości 🙂

Cały plan jest elastyczny, zapewne trochę się zmieni podczas drogi, nasze pragnienia i marzenia będą na pierwszym miejscu, a i dokładne daty biletów lotniczych również mają tutaj duże znaczenie.  

Jeśli jesteś otwarty na mocne wrażenia, nie tylko w postaci wyprawy do egzotycznych miejsc, ale również na mistyczne doznania wewnętrzne, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie, otaczający świat, zsynchronizować się z czasem i przestrzenią tak, aby kreować dla siebie jak najkorzystniejszą rzeczywistość, w radości, lekkości, zgodzie ze sobą, naturą i innymi ludźmi, to ta wyprawa jest dla Ciebie! 

Bardziej szczegółowy plan ekspedycji:
1 dzień – Lądowanie w Cancun – Powitanie i szybki transfer z brzydkiego lotniska do wesołego Tulum. Odpoczynek w zaprzyjaźnionym, klimatowym hostelu.

2 dzień – Dzień zupełnie luźny. Aklimatyzacja w meksykańskich wibracjach. Wyprawa na plażę o złotym piasku i kąpiele w Morzu Karaibskim. Wieczorem zabawa, muzyka, tańce w rytmach latino!

3 dzień – Oficjalne rozpoczęcie PasiTour. Ruszamy z turystycznego Tulum wgłąb lasu tropikalnego, do pierwszego, świętego Miejsca Mocy, nad ukryte podziemne jezioro zwane Cenote. Rozbijamy namioty i celebrujemy przestrzeń. Wieczorem zasiadamy we wspólnym Kręgu i poznajemy się wzajemnie. Wytyczamy ogólne zasady działania w naszej grupie jak i szczegółowe wskazówki dotyczące przebywania na terytorium przyjaciela.

4 dzień – Ruszamy w głąb kraju przez Jukatan. Po drodze (w zależności od czasu) zatrzymujemy się nad bajkowymi lagunami Bacalar. Kontynuujemy trasę, która wiedzie przez ogromną dżunglę, by wieczorem dojechać do maleńkiego campingu, gdzie przenocujemy pod namiotami. 

5 dzień – Przebijamy się kolejne 60 km wąską drogą do jednego z najbardziej spektakularnych Miejsc Mocy w Meksyku – kompleksie ogromnych piramid majańskich położonych głęboko w tropikalnym lesie, zwanych Calacmul. Popołudniem zawracamy w inne miejsce, gdzie czeka na nas niespodzianka – zdumiewające zjawisko przyrody, oglądane tylko przez nielicznych! Noc spędzimy przy niezwykłym akompaniamencie dzikiej natury, w blasku ognia.

6 dzień – Obudzimy się głęboko w dżungli w zapomnianym przez świat starożytnym, majańskim mieście, prawie całkowicie pochłoniętym przez naturę. Duchy, rośliny i zwierzęta tego magicznego lasu, każdemu z nas opowiedzą inną historię.

7 dzień – Pokonujemy kolejne kilometry naszym busem, aż dojeżdżamy do krainy, którą opiekuje się Pacal Votan, miejsca zwanego teraz Palenque. Wieczór i noc spędzamy w zaczarowanym Pan Chan.

8 dzień – Ogrody Edenu – spędzimy tu kilka kolejnych dni i nocy. Pierwszy dzień pozostaje wolny na aklimatyzację tej zaczarowanej krainy. Wieczorem doświadczymy tradycyjną dla tutejszych ludów Ceremonię Kakao.

9 dzień – Ogrody Edenu – mały spacer po niezwykłej okolicy. Popołudniem przygotowanie Szałasu Potów i wieczorna Ceremonia Temazcal – prowadzona przez Szamana i Wojownika Miłości – Hugo Tlecuauhtli.

10 dzień – Ogrody Edenu – razem z Hugo oraz Charlotte Abracadabra pójdziemy wgłąb majańskich lasów, bystrych strumyków i zadziwiających roślin. Wieczorem czeka nas Ceremonia Specjalna (dla chętnych).

11 dzień – Ogrody Edenu – dzień odpoczynku po Ceremoniach i integracja. Wieczorem koncert mis tybetańskich – Charlotte Abracadabra.

12 dzień – Pożegnanie z Miejscem Mocy, krótka wizyta w mieście Palenque i podróż w wysokie góry do San Cristobal.

13 dzień – Zwiedzanie niezwykłego miasta i jednego z najbardziej urokliwych targów w Meksyku. Tutaj zaopatrzymy się w pamiątki – przepiękne i niedrogie rękodzieła indiańskie. A wieczorem… Smaki życia nocnego w kolorowym San Cristobal!

14 dzień – Z samego rana krótka podróż do kolejnego Miejsca Mocy – mało komu znanego kanionu Aguacero, gdzie spędzimy dzień i noc wśród wspaniałej przyrody, tryskających wodospadów, motyli i śpiewających ptaków.

15 dzień – Podróż do Amatlan, po drodze nocleg w mieście Oaxaca.

16 dzień – Zwiedzanie najbardziej indiańskiego miasta w Meksyku wraz z kolorowym targiem i dalsza część wyprawy do Amatlan.

17 dzień – Budzimy się w przepięknej eko – osadzie Huehuecoyotl, poznajemy przestrzeń i zasady działania wioski. Odpoczywamy po długiej drodze. Zwiedzamy Tepoztlan – magiczną wioskę, położoną niedaleko. Wieczorem niesamowita prezentacja o historii tego miejsca przygotowana przez gospodarzy.

18 dzień – Poranek wolny, popołudniem przygotowanie do wieczornej Ceremonii Szałasu Potów. Wieczorem Temazcal.

19 dzień – Całodniowa i całonocna Ceremonia 4 żywiołów w górach Amatlan, w czterech Miejscach Mocy. Nad ranem zakończenie w Szałasie Potów.

20 dzień – Odpoczynek po Ceremonii, wieczorna integracja.

21 dzień – Przejeżdzamy do Teotihuacan i dostajemy dawkę potężnej Mocy w jednym z najbardziej słynnych i niezwykłych miejsc w Meksyku – świętego miasta, w którym zamieszkali Aztekowie. Wejdziemy na Piramidę Słońca i Piramidę Księżyca.
Wieczorem udamy się do niezwykłego domu jednej z najstarszych grup etnicznych w Meksyku, która zwie się Onka Yolotl. Tam spędzimy ostatnią noc Pasitour i przywitamy wschód słońca w kosmicznych okolicznościach.

22 dzień – Pożegnanie. Jedziemy na lotnisko i wracamy do Europy, która już nigdy nie będzie taka sama..